З

Планування й прогнозування, економічної ефективності проектних рішень у будівельного виробництві та застосування нової техніки, а також питання ціноутворення й кошторисної справи, матеріально-технічного забезпечення, звітності й аналізу виробничо-господарської діяльності, технічного й виробничого нормування.

Мета, завдання і предмет вивчення дисципліни

Метою вивчення дисципліни «Просторове планування» є вироблення поняття про територіальне і регіональне планування як частину містобудівного проектування і як таке, що спирається на схеми розселення, регіональні містобудівні програми, схеми і проекти районного планування, ув'язані з концепціями основних напрямків соціально-економічного та територіального розвитку населеного пункту та місцевими особливостями (етнічними, культурними та іншими).

Завданнями вивчення дисципліни є наступне:

– скласти поняття про містобудівний об'єкт як елемент містобудівної системи.

– виробити поняття про проектування населеного пункту, як елемента системи розселення, який потребує врахування необхідності створення єдиної мережі соціальної, виробничої, інженерної, транспортної та інших інфраструктур.

– виробити поняття про проектування містобудівного комплексу як елемента структури населеного пункту або міської площі, чи району, чи іншого міського утворення, що є частиною єдиного композиційного цілого.

Предметом вивчення дисципліни є територіальне і регіональне планування як процес, що має послідовно-поступовий характер – від проектування, так званого, вищого містобудівного рівня (регіонального планування) – до рівнів генерального плану міста, проекту детального планування окремого району або частини міста та - окремого архітектурного комплексу чи об’єкта.

 

Різновиди  будівельних матеріалів та їх властивості, особливості технології виробництва, раціональні галузі застосування. Сучасне матеріалознавство спрямоване на отримання та використання матеріалів із заданими фізико-технічними властивостями. Взаємозв'язок складу, структури та властивостей будівельних матеріалів;  методики випробування будівельних матеріалів та оцінка їх властивостей, механічні та фізико-хімічні методи дослідження.